7
  • hango
  • 01 فوریه 21
  • آرایش و زیبایی
  • 1517 بازدید
  • هیچ نظر
5download.ir

مراقبت از ناخن دست

هنگامی که نوبت به مراقبت از ناخن ها می رسد، مانیکور تنها گزینه نیست. در حقیقت، باید به طور روزانه از ناخن ها مراقبت کنید. در اینجا به برخی از ترفندهای ساده و راهنمایی ها که به شما کمک می کند این کار را انجام دهید. نگاهی بیاندازید.

1. توقف مانیکورهای مبتنی بر آب

از مانیکورهای مبتنی بر آب اجتناب کنید زیرا لاک ناخن ها سریعتر پاک می شود. ناخن ها آب را جذب می کند و هنگامی که در آب غوطه ور می شود، پس از خارج شدن از آب به شکل اولیه خود می رسد. همانطور که در این بخش از سلامت نمناک می خوانید استفاده از لاک ناخن زمانی که بستر ناخن گسترش یافته است خوب نیست، زیرا هنگامی که کوچک شود، ناخن دوباره ترک می خورد .

2. سوهان زدن ناخن در یک جهت

سوهان را به آرامی در یک جهت بزنید. در غیر این صورت، ناخن ضعیف و قبل از موعد می شکند. سوهان زدن در همان جهت همچنین به شما کمک می کند تا یک نوک صاف را به دست آورید سر ناخن را به همان شیوه ای که می خواهید شکل دهید. شروع به سوهان زدن از یک گوشه به مرکز و سپس از مرکز به لبه دیگر و یا بالعکس.

سوهان زدن ناخن
روش صحیح سوهان زدن برای مراقبت از ناخن های شکننده

روش های مراقبت از ناخن های شکننده و نازک

3. اجتناب از لاک های خشن

باید هنگام انتخاب لاک ناخن بسیار مراقب باشید.پارابن و سولفات موجود در لاک ها برای ناخن ها و پوست اطراف آن بد است. همچنین خوردن دست هائی که روی ناخن ها لاک دارند، ایده خوبی نیست زیرا رنگ ناخن ها می توانند داخل بدن و در نتیجه باعث آسیب شود. در عوض، رنگ ناخن های طبیعی و شیمیایی را که سازگار با محیط زیست هستند، انتخاب کنید.

4. پولیش به جای لاک

داشتن ظاهر زیبا هر روز و همیشه جذاب است. به جای لاک زدن ناخن هایتان، که مواد شیمیایی است، حتی اگر مارک های طبیعی تر موجود در بازار را انتخاب کنید، ناخن ها را با روش های صحیح پولیش کنید و به اصطلاح جلا دهید ؛ این کار ناخن ها را براق می کند ضروری است که به آرامی و به ندرت به خاطر بسپارید تا از خوردن بافت ناخن ها خودداری کنید.

پولیش ناخن
پولیش ناخن
مراقبت از ناخن های شکننده با پولیش ناخن

تقویت ناخن های نازک و مراقبت از ناخن های شکننده

5. از نرم کننده کوتیکول استفاده تا از شکستگی ناخن جلوگیری کنید

ناخن ها را به خوبی درمان کنید . آنها را به طور منظم تغذیه تا قوی و سالم نگه دارید یکی از راه ها این است که آنها را در آب نمک برای چند دقیقه خیس و سپس آنها را با یک حوله تمیز خشک کنید. این را 2-3 بار در هفته انجام دهید.

6. لاک ناخن ها را طولانی تر بسازید

باید یک سری از مراحل را دنبال کنید. با پاک کردن ناخن ها با سرکه شروع کنید. آنها را در آب خیس کنید سپس لایه پوششی روی آن بزنید. دو لایه لاک ناخن زده و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

لاک زدن
لاک زدن
طولانی تر ساختن لاک برای سفت شدن ناخن

مراقبت از ناخن های شکننده و جلوگیری از ضعیف شدن ناخن

7. پاک کننده خوب انتخاب کنید

از لاک پاکن خوب با مواد شیمیایی کمتر استفاده کنید

8. سعی کنید درمان های تقویت ناخن استفاده کنید

می توانید برخی از درمان های نرم کننده را انتخاب کنید که می تواند ناخن ها را تقویت کند. نرم کننده ها شامل فرمول های CF انتخاب خوبی هستند. آنها ناخن ها را مرطوب و تغذیه می کنند و آنها را سالم و قوی می سازند.

9. برش ناخن ها به طور مستقیم

ناخن ها را کوتاه کنید تا از رشد هرچه بیشتر و رشد به درون جلوگیری شود. . رشد ناخن های بلند باعث می شود آنها بلند و منحنی شوند و باعث مسائلی چون شکسته شدن می شود. بهتر است آنها را کوتاه کنید.

استفاده از ناخن گیر
استفاده از ناخن گیر
 مراقبت از ناخن های شکننده با کوتاه کردن ناخن ها

توصیه های مهم برای مراقبت از ناخن های شکننده

10. اجتناب از سفت کننده ناخن

بله، از سفت کننده ناخن ها اجتناب کنید زیرا آنها حاوی مقدار زیادی فرمالدئید هستند که ممکن است روی ناخن ها شکستگی ایجاد و باعث آسیب شوند. 

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *